Pro pacienty s rakovinou tlustého střeva

Oncotype DX Colon Recurrance Score

Oncotype DX Colon Recurrence Score Pokud Vám byla diagnostikována rakovina tlustého střeva ve stadiu II nebo III A/B existuje celá řada možností léčby ke zvážení. Ale jak si vyberete terapii, která pro Vás bude vhodná?

Test Oncotype DX Colon Recurrence Score se dívá na biologii Vašeho nádoru, aby zjistil, jak je pravděpodobné, že se Vám rakovina vrátí1-4. Na základě těchto výsledků můžete Vy a Váš lékař porozumět vývoji Vašeho onemocnění a zvolit pro Vás nejvhodnější léčbu.

Je pro mě test vhodný?

Test OncotypeDX Colon Recurrence Score Vám může pomoci pokud:

Důvody pro Colon Recurrence Score test

Onemocnění každého pacienta může být různě rizikové a proto je i volba léčby pro každého jiná. Součástí Vašeho rozhodnutí je i určení pravděpodobnosti, zda se Vám rakovina vrátí.

Před Colon Recurrence Score testem mohli lékaři vycházet pouze z několika vlastností nádorů, včetně šířky okrajů, velikosti nádoru a stupně diferenciace. Colon Recurrence Score test poskytuje informace o nádoru, které tradiční metody nemohou nabídnout, včetně dalších informací o možnosti návratu a šíření rakoviny.1-4

Jak test funguje: není nutné žádné další vyšetření

Colon Recurrence Score test se provádí na vzorku tkáně odebrané během původního chirurgického zákroku (resekce), takže nejsou potřeba žádné další procedury nebo vyšetření. Lékař by měl test objednat po operaci a před zahájením jakékoli léčby nebo chemoterapie.

Krok 1 z 6

Jste po chirurgickém zákroku, při kterém Vám nádor odstranili.

Krok 2 z 6

Váš lékař objedná Colon Recurrence Score test.

Krok 3 z 6

Z nemocnice odešlou vzorek Vaší nádorové tkáně do laboratoře spol. Genomic Health.

Krok 4 z 6

V laboratoři spol. Genomic Health vyšetří geny vašeho nádoru.

Krok 5 z 6

Do dvou týdnů od odeslání vzorku bude mít Váš lékař přístup k výsledkům.

Krok 6 z 6

Společně s Vaším lékařem můžete prodiskutovat výsledky, které Vám pomohou se rozhodnout pro léčebný plán, který bude pro Vás ten správný.

Poznámka: Je důležité, aby Váš lékař požádal o test Colon Recurrence Score ještě před zahájením jakékoli léčby, protože test je určen k tomu, aby Vám pomohl v rozhodnutí o správné léčbě. Promluvte si se svým lékařem, abyste se dozvěděli více o testu Colon Recurrence Score a jeho výsledcích.

Kontaktujte nás

Pro více informací o testu nás kdykoliv kontaktujte.

Reference

  1. Gray et al. J Clin Oncol. 2011.
  2. Venook et al. J Clin Oncol. 2013.
  3. Yothers et al. J Clin Oncol. 2013.
  4. Yamanaka et al. J Clin Oncol. 2016.
  5. Data on File. Genomic Health, Inc.