12. 10. 2022 | Zpět do přehledu novinek

Pink October - růžový říjen 2022

Říjen je měsícem prevence rakoviny prsu, ale také především podpory nemocných žen.

Symbolem je růžová stužka a růžová barva, z toho důvodu se ve světě používá název PINK OCTOBER čili růžový říjen.

Hlavním cílem této měsíc trvající akce je zaměřit se na prevenci karcinomu prsu u žen. Včasná diagnostika nemoci a s tím související prevence je naprosto stěžejní. Proto byste i vy měli praktikovat samovyšetření prsu a navštěvovat pravidelně svého ošetřujícího lékaře. Rakovina prsu je nejčastější nádor, který se u žen vyskytuje. Pokud je nádor diagnostikován v raném stádiu, díky současným léčebným postupům má pacientka vysokou šanci na úplné vyléčení.

 

Přijďte se i vy zapojit a podpořit některé akce růžového října.

·        Mezi tradiční říjnovou akci patří: Plaveme prsa, která se uskuteční v sobotu 15.10.2022 od 14:00 v Aquacentrum Šutka, Praha 8. Přijďte si zaplavat a užít si odpoledne ve vodě.

 

·        U příležitosti oslavy 10 let fungování projektu vydávají Bellisky charitativní kalendář Bellissime 2023. Kalendář bude slavnostně představen a pokřtěn na Benefici 30.10.2022 a poté bude v prodeji.

 

·        Z každého říjnového nákupu v prodejnách obchodního domu Zlín poputuje koruna na transparentní účet ve prospěch Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Vybraná částka půjde na podporu onkologického oddělení proti boji s rakovinou prsu.

 

·        Lindex official podporuje povědomí o rakovině prsu. Během měsíce října bude 10 % veškerého zisku z prodeje podprsenek věnováno na projekty v boji proti rakovině a to konkrétně pro organizaci Aliance žen s rakovinou prsu a na její projekt Bellis – mladé ženy s rakovinou prsu.

 

·        Slavnostní křest kalendáře Nebýt na to sama. Na tvorbě kalendáře se podílelo 13 žen, do jejichž života vstoupilo onkologické onemocnění v čele s Aničkou Julií Slováčkovou, a to ve čtvrtek 20.10.2022 od 17:00 v OC Olympia, U Dálnice 777, Modřice.

 

·        Věnujte se prevenci spolu s Andreou Chaloupkovou a s jejím projektem Kozí život. Přidejte se ke 4.ročníku 3 za život se třemi nalakovanými nehty. Třemi prsty (ukazováček, prostředníček, prsteníček) se provádí samovyšetření prsů. Nalakujte si pouze tyto nehty, nebo je odlište jinou barvou a dejte tak světu najevo, že dbáte na prevenci a není vám rakovina prsu lhostejná.