30. 10. 2021 | Zpět do přehledu novinek

Kniha Příběhy o rakovině chce pomoci onkologickým pacientům na jejich cestě k uzdravení

Vzdělávací organizace Sifty Niny Formánek Jaganjacové vydává svou prvotinu, knihu Příběhy o rakovině.

Kniha provází onkologické pacienty a jejich blízké v nelehké životní fázi a skrze návody či osobní příběhy ukazuje, jak se s tímto onemocněním lépe vypořádat.

 

Kniha vznikla ve spolupráci s odborníky - onkology, psycholoterapeuty, výživovými poradci i právníky a zároveň s lidmi, kteří s tímto onemocněním přišli do styku, ať už jako pacienti, pečující osoby či přátelé.

 

Sifty 52, z.s. je organizace zabývající se vzděláváním v oblasti zdraví. Jejímž cílem je prevence a zvýšení zájmu o ověřené zdravotní informace. Zpracováváme výzkumem podložená data o zdraví a zdravotnictví, píšeme odborné články a vytváříme srozumitelné infografiky.

 

Cílem Sifty je zlepšit zdravotní informovanost natolik, aby měl každý alespoň takové základní zdravotní informace, aby se vyhnul případným potížím z neznalosti. Mnohdy je totiž včasná reakce rozhodující.

Organizace mimo jiné přednáší na středních školách a pořádá lekce a přednášky se špičkami ze zdravotních oborů. Zároveň přibližuje veřejnosti osobní příběhy lidí ve spojitosti s různými zdravotními onemocněními.

Sifty vytváří prostor pro sdílení osobních příběhů lidí, kteří se potýkají s různými zdravotními problémy či komplikacemi. Právě díky nim vznikly tzv. ,,Příběhy o”, které přibližují osobní příběhy pacientů i pohled na problematiku očima odborníků.

 

Na sociálních sítích, zejména na instagramovém profilu @sifty.eu, dává organizace nahlédnout do jednotlivých témat, které doplňuje právě o osobní příběhy. Ty je možné slyšet i skrze livestreamy či si je přečíst na www.pribehyo.cz, www.sifty.eu

 

Knihu bude možné od 21.9.2021 zakoupit na webových stránkách www.shop-pribehyo.cz za 299,- Kč.